Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Linde tapnud merereostus ei tohiks enam ohvreid tuua
Loode-Eestis ligi tuhande linnu hukkumise põhjustanud toornaftareostus võib külmema ilmaga veepinnalt allapoole vajuda, mistõttu ohvreid ei tohiks enam juurde tulla.

Piirivalveameti mereosakonna reostustõrje jaoskonna ülema Silver Vahtra sõnul muutuvad raskemad toornafta fraktsioonid külmaga tahkemaks ja vajuvad veekihtide vahele. "Aga nad ei ilmu kindlasti välja samas kohas, vaid kevadel ilmselt kusagil mujal, kuhu meri on seda uhtunud," ütles Vahtra. "Teine variant on see, et paakunud tükid uhutakse kusagil kaldale."

Nii piirivalve kui ka keskkonnainspektsioon on juhtumi aktiivse uurimise lõpetanud, öeldes, et kuna reostuslaiku pole leitud, siis ei saa ka uurida, kirjutas Eesti Päevaleht.

"Uurime ikka, kust reostus võis tulla, aga ega praktiliselt enam midagi teha pole," ütles keskkonnainspektsiooni Läänemaa osakonna juht Tõnis Ulm.

Ulmi sõnul on Osmussaare ja Nõva-Dirhami ala rannal registreeritud 300 õliga määrdunud lindu, linnuvaatlejad märganud laiemal alal kokku vähemalt tuhandet lindu. "Õliga määrdunud linde on täheldatud Hiiumaa põhjarannikul, Osmussaare, Dirhami, Spithami ja Nõva rannikul," teatas Mart Ellermaa Nigula looduskaitseala kodulehel.

Rannal tehtud kontroll ja lindude seire on nüüdseks praktiliselt lõppenud. "Peame paraku leppima tõsiasjaga, et on olnud mingi reostus, mille tagajärjel linnud said hukka ja kahjuks ei suudetud ka määrdunud linde päästa," ütles keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuul.

Tema sõnul pole alust arvata, et kahjustada võiks saada veel linde, sest reostus on hajunud.

Piirivalve pole infot reostuslaigu kohta saanud ka Soome satelliidilt ning praegu saab selle kohta teha vaid küsitlusi ja radaripiltidelt vaadata, mis laevad piirkonda läbisid.  BNS

09 Detsember 2004
  Kommentaarid