Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

HIV-i testijad ootavad kutseid koolidelt ja asutustelt
HIV-i ja aidsi testijad käivad üha enam koolides, vanglates ja hooldekodudes ning ootavad aktiivsust ja kutseid ka asutuste endi poolt.

Tervise arengu instituudi tervise edendamise osakonna juhtumikorralduse spetsialist Ivetta Tomera-Vahter rääkis BNS-ile, et sel aastal on testijad väljasõitude korras käinud enam kui kümnes hooldekodus, neljas eri- ja kutsekoolis, kahes vanglas ning mitmes Tallinna süstlavahetuspunktis.

Hooldekodudes on väljasõitude käigus testitud üle 400 inimese, kelle seast leiti üks HIV-positiivne ning kolm süüfilisehaiget. Testi ei tehtud kõigile, vaid hooldaja nõusolekul neile, kelle puhul oli selleks alust.

Koolides on väljasõitudel testitud 84 inimest, kelle seas oli kaks HIV-positiivset ning vanglates testiti väljasõitudel 57 inimest, kelle hulgas oli HIV-positiivseid kolm.

Enim HIV-kandjaid, kokku 22, on testijad ebakorrapäraste testimissõitude ajal leidnud süstlavahetuspunktidest, kus on testitud kokku 169 inimest.

Novembris kogus mitu Eesti aidsikabinetti rekordarvu nõustatuid just tänu paljudele väljasõitudele.

Tomera-Vahteri sõnul ei tule väljasõitudel testitavatest puudust ning testima tullakse nii mitmekesi kui ükshaaval.  BNS

13 Detsember 2004
  Kommentaarid