Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

IMF soovitab Leedul alandada tulumaksu

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) soovitab Leedu võimudel alandada üksikisiku tulumaksu vähemalt 30 protsendini ja mitte kasutada maksusüsteemi sotsiaalsete eesmärkide täitmiseks.

"Sümboolne tulumaksu alandamine ei annaks soovitavat mõju ning seega peaks Leedu püüdlema meie arvates ambitsioonika maksude ülevaatamise poole," ütles fondi Leedu missiooni juht Ashoka Mody.

Mody ei soostunud täpsustama, kui suurt maksumäära ta Leedule soovitab, aga lisas, et üksikisiku tulumaksu alandamine 30 protsendini ei oleks ambitsioonikas.

Praegu Leedus kehtiv üksikisiku tulumaks on 33 protsenti.

Kinnitamata andmetel soovitasid fondi esindajad kohtumisel valitsuse esindajatega alandada üksikisiku tulumaksu 26 protsendile ning tõsta ettevõtte tulumaksu praeguselt 15 protsendilt 26 protsendile, aga Leedu esindajad ei olnud sellega nõus.

Missiooni esindajad soovitasid kaotada samas tulumaksusoodustused, näiteks eluasemelaenude intressi mahaarvamine tuludest.

"Valitsus ei peaks kasutama maksusüsteemi sotsiaalsete eesmärkide täitmise instrumendina. Makse tuleb korjata ja neist laekuvat tulu võib kasutada sotsiaalpoliitikaks," ütles fondi missiooni juht.

Mody ütles, et valitsuse poolt järgmiseks aastaks plaanitav 2,5-protsendiline eelarvedefitsiit on riskantne, kui majanduskasv peaks mingil põhjusel aeglustuma, ja soovitas selle alandamist kahele protsendile.  BNS

13 Detsember 2004
  Kommentaarid