Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Istungitelt puudus kõige rohkem Mart Laar
Lõppenud riigikogu sügisistungjärgu suurim puuduja oli isamaaliitlane Mart Laar, 31 saadikut osales kõikidel täiskogu istungitel või puudus ametliku põhjusega.

13. septembrist 16. detsembrini toimus 44 täiskogu istungit, Laar oli kohal 31 istungil, mis teeb tema kohalolekuprotsendiks 77.

Isamaaliidu pressiesindaja ütles BNS-ile, et Laar on viibinud paljudel konverentsidel ja üritustel välismaal. Riigikogu kantselei arvestab aga seda istungilt puudumisena, kui visiit pole otseselt seotud riigikoguga.

Laarile järgneb puudujana Res Publica saadik Siiri Sisask, kes osales samuti 31 istungil, kuid tema osalusprotsendiks on erinevate põhjuste arvestamisel kujunenud 80.

Ametlikel lähetustel on saadikutest kõige rohkem käinud väliskomisjoni esimees, Res Publica liige Marko Mihkelson - 17 istungi ajal.

16 istungilt on lähetuse tõttu põhjusega puudunud Res Publica liige Tiit Matsulevitš, 13 isamaaliitlased Andres Herkel ja Mart Nutt.

Kõige enam, 248 korda, on riigikogus esinenud keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin, kes on sõna võtnud 189 korral ja pidanud 59 kõnet. Järgneb sotsiaaldemokraat Eiki Nestor, kel oli sügisistungjärgul sõnevõtte ja kõnesid kokku 163. Keskerakondlane Ain Seppik esines 161, isamaaliitlane Helir-Valdor Seeder 135 ning keskerakondlane Vilja Savisaar 132 korral.

Istungil pole pidanud tarvilikuks kordagi midagi välja öelda Mati Kepp ja Kristen Michal Reformierakonnast ning Olari Taal ja Siiri Sisask Res Publicast.  BNS

16 Detsember 2004
  Kommentaarid