Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pariis jääb Kadrinale
Lääne-Virumaa Saksi valla volikogu otsustas kolmapäeval salajasel hääletusel üksmeelselt, et on nõus andma Pariisi, Kiku ja Salda küla Kadrina valla valitsemise alla, sama soovisid elanikud hiljutisel rahvaküsitlusel.

Saksi volikogu aseesimees ning Kiku, Salda ja Pariisi piirkonna vanem Olev Käsperson ütles, et istungil avaldati küll erinevaid arvamusi, aga kuna tegemist on rahva tahtega, on piirkonna ühinemine Kadrina vallaga loomulik.

Kolme küla igapäevaelu on seotud eelkõige Kadrinaga, sest sinna käivad lapsed lasteaeda ja kooli, inimesed poodi ja arsti juurde. Oktoobris toimunud rahvaküsitlusel pooldas Kadrina vallaga liitumist ligi neli viiendikku hääletanud elanikest.

Käsperson möönis, et kümne volikogu liikme ühehäälne nõustumine tuli mõnevõrra üllatusena. "Oli hea meel tõdeda, et kõik said aru - rahva tahet peab arvestama," lausus ta.

Kolme küla lahkulöömine tekitas Saksis diskussiooni, sest kardeti, et vald kaotab liiga palju. Juttu oli kuni pooleteise miljoni krooni suurusest ühinemistoetusest, mille riik maksab Tapa valla loomisel.

Siseministeerium kinnitas siiski, et Saksi sellest ilma ei jää.

"Saksi vallavolikogu käitus vastutustundlikult," ütles Kadrina vallavolikogu esimees Jaan Stern ajalehele. Ta lisas, et nii saadud selgus on kõige tähtsam ja nüüd hakkab Kadrina vald kolme küla liitumist ette valmistama.

Kiku, Salda ja Pariisi küla ühinemine Kadrina vallaga läheb sisse ka ühinemislepingusse, mille omavalitsused sõlmivad Tapa valla moodustamiseks Tapa linnast ning Lehtse ja Saksi vallast.

Tapa valla loomine on ajaliselt seotud järgmiste kohalike omavalitsuste valimistega tuleva aasta oktoobris.

Kiku, Salda ja Pariisi elanikud saavad siis tõenäoliselt valida liikmeid juba Kadrina vallavolikokku.  BNS

17 Detsember 2004
  Kommentaarid