Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ESDTP muutis oma nime Eesti Vasakparteiks
Eesti Sotsiaaldemokraatliku Tööpartei (ESDTP) kongress otsustas laupäeval nimetada erakonna segiajamiste vältimiseks ümber Eesti Vasakparteiks.

Ühtlasi valis erakond Tiit Toomsalu asemel uueks esimeheks ESDTP senise aseesimehe ja välissekretäri Sirje Kingsepa, ütles vastne partei esimees Kingsepp BNS-ile.

Kingsepp oli ainus kandidaat partei esimehe kohale ning tema poolt hääletas 63 kongressi delegaati, vastu oli kolm ja kaks jäid erapooletuks.

Kingsepp põhjendas partei nimevahetust sellega, et pärast seda kui Mõõdukad aasta alguses muutsid oma nime Eesti Sotsiaaldemokraatlikuks Parteiks, on kahte erakonda sageli segamini aetud.

Võimalikest nimevariantidest olid lisaks arutlusel ka Eesti Sotsialistlik Erakond, Eesti Demokraatliku Sotsialismi Partei ja Eesti Tööpartei.

Seni parteid juhtinud Tiit Toomsalu ütles BNS-ile, et ta taandus partei juhi kohalt, kuna on olnud sellel kohal kümme aastat, kuid olukord on muutunud ja partei vajab etteotsa uusi inimesi.

"Sirje Kingsepal on partei välissekretärina tekkinud head sidemed Euroopa vasakparteidega ja ta sobib väga hästi erakonda edasi juhtima," ütmes Toomsalu.

Toomsalu jätkab Eesti Vasakpartei üleriigilise konsultatiivse keskkogu esimehena, samuti on ta partei Tallinna organisatsiooni esimees ja erakonna juhatuse liige.  BNS

18 Detsember 2004
  Kommentaarid