Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Austria president soovitas Türgi-referendumit kogu EL-is

Austria president Heinz Fischer tegi pühapäeval ettepaneku korraldada Türgi võimaliku Euroopa Liiduga ühinemise üle kogu liitu hõlmav referendum.

"Türgi ühinemine EL-iga on tähtis küsimus nii Austriale kui kogu Euroopa Liidule," ütles Fischer uudisteagentuurile APA. "Kogu Euroopat hõlmav rahvahääletus näitaks demokraatlikul moel, kas enamus toetab Türgi liikmelisust või mitte."

Austria presidendi sõnul tuleb rahva kartusi küll tõsiselt võtta, ent samas inimestele selgeks teha, et kõne all pole Türgi liitumine juba praegu, vaid alles 2015. aastal, mil elatustase seal on ilmselt tõusnud ja reformid edasi arenenud.

EL-i eesistujamaa Hollandi välisminister Ben Bot avaldas pühapäeval arvamust, et Prantsusmaal ja Austrias korraldatavad rahvahääletused Türgi liitumise üle tähendaksid tõenäoliselt Türgi väljajäämist liidust.

Uurimiskeskuse Faktum poolt oktoobri lõpus ja novembri alguses läbiviidud uuring näitas, et Eesti valimisealiste kodanike seas on Türgi EL-iga liitumise vastaseid rohkem kui pooldajaid.

Tulevikus Türgi Euroopa Liidu liikmeks saamist pooldas 37 protsenti Eesti valimisealistest kodanikest, selle vastaseid oli 43 protsenti. Viiendik küsitletutest ei osanud oma seisukohta öelda.

Eestlastest pooldas Türgi saamist EL-i liikmeks 38 protsenti ning vastu oli 42 protsenti. 20 protsenti vastanuist ei osanud oma seisukohta öelda.

Mitte-eestlastest pooldas Türgi saamist EL-i liikmeks 31 protsenti, vastu oli 43. 26 protsenti vastanutest ei osanud oma seisukohta öelda.  BNS

20 Detsember 2004
  Kommentaarid