Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõulude ajal on oodata heitlikku ilma
Ilmajaam ennustab jõulunädalaks äärmiselt heitlikku ilma, reede tuleb arvatavasti tormine.

Nädala prognoosis teatas meteoroloogia- ja hüdroloogia instituut, et Läänemere ruumi tuleb vähemalt kolm tsüklonit ja ükski neist pole ohutu.

"Esmaspäeval ja teisipäeval on suhteliselt rahulik, täituv tsüklon liigub Koola poolsaarelt itta ja selle kannul liigub Skandinaaviast Läänemerele kõrgrõhuhari. Õhutemperatuur püsib mandril valdavalt miinuspoolel, saarte läänerannikul on sooja kuni kaks kraadi. Lumehoogude tõenäosus väheneb," seisab ennustuses.

Kolmapäeval suundub tsüklon sünoptikute hinnagul kiiresti süvenedes Fääri saartelt Norra merele, selle aktiivne lohk saabub Läänemerele päeval, edela- ja lõunatuul paisuvad tormiks. "Sadu algab lume ja tuisuga, saartel ja läänerannikul läheb lörtsiks ja vihmaks. Neljapäeval öösel sadu jätkub peamiselt lörtsi ja vihmana. Päeval taheneb uue tsükloni eel, mil tuul pöördub kagusse, õhutemperatuur langeb," pakub ilmaprognoos.

Reedel, 24. detsembril saabub nädala ilmaennustuse järgi Läänemerele tsüklon, mille trajektoor võib kulgeda üle Lõuna-Skandinaavia kas Ahvenamaa või Põhjalahe kohale, sealt edasi Soome peale. Edelatuul paisub taas tormiks.

Sadu läheb kiiresti lumest vihmaks. Jõuluööl ilm rahuneb, võimalik, et tekib väike kõrgrõhuhari. Ilma selgimise korral langeb õhutemperatuur miinuspoolele, sulavesi jäätub.

Laupäev, 25. detsember võib olla suhteliselt rahulik ja paari miinuskraadiga. 26. detsembril on veel üks tsüklon tulekul. Algul sajab lund, seejärel lörtsi ja vihma.  BNS

20 Detsember 2004
  Kommentaarid