Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohus saatis vanurite röövmõrvarid pikaks ajaks vangi
Lääne-Viru maakohus mõistis pikaks ajaks vangi mehed, kes tegelesid 1990. aastate lõpul üksikute vanurite röövimisega ja tapsid ühe röövi ajal Järvamaal ühe eaka naise.

Kohus karistas röövimiste kõrval ka tapmises osalenud 50-aastast Georgi ja 33-aastast Gunnarit vastavalt 13- ning 10-aastase vangistusega. Ühes röövimises ning varguses kaasa löönud Läti kodanik, 33-aastane Artis, sai nelja-aastase vanglakaristuse.

Süüdistuse järgi tegelesid süüdistatavad 1998. aasta sügisest kuni järgmise aasta suveni Eesti eri paigus üsikute vanurite röövimisega. Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Jõgevamaal ja Järvamaal toime pandud röövid olid alati jõhkrad ning lõppesid mitmel korral kannatanule raskete vigastustega.

Kurjategijad sidusid vanurid kinni, peksid neid, ähvardasid põlema panna ja nõudsid raha. Lisaks käisid kurjategijad vargil kahes Lääne-Virumaa hooldekodus, lootuses saada saagiks eakate inimeste pensioniraha.

Kuritegude ahel tipnes 1999. aasta juunis, kui Gunnar ja Georg tungisid Järvamaal ühes talus kallale eakale naisele. Mehed peksid naise julmalt läbi ja nõudsid taas raha. Vanuri tervis ei pidanud löökidele vastu ja ta suri kuriteopaigal. Kurjategijad said vanuri elamisest saagiks vaid 22 krooni.

Politsei jõudis vanurite röövijatele jälile 2001. aasta suvel, kui nad vahi alla võeti. Kohtus tunnistas vaid Georg end osaliselt süüdi, ülejäänud eitasid süüdistusi täielikult.  BNS

20 Detsember 2004
  Kommentaarid