Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus otsustab kooliinvesteeringute kava kinnitamise
Valitsus otsustab neljapäeval koolide ehitamiseks ja renoveerimiseks regionaalselt tasakaalustatud kooliinvesteeringute programmi kinnitamise.

Eelnõu kohaselt suurendatakse selle aasta lisaeelarvest Riigi Kinnisvara AS-i aktsiakapitali 600 miljoni krooni võrra, et finantseerida koolihoonete renoveerimist ja ehitamist.

Haridus- ja teadusministeerium on koostanud maakondade ja linnade esitatud koolivõrgu arengukavadest ja jätkusuutlike koolide nimekirjadest koondnimekirja hoonetest, mille remontimisel ja ehitamisel saaks koostööd teha Riigi Kinnisvara AS-iga.

Seda nimekirja on võimalik täiendada järgmise aasta kevadel pärast vajalike uuringute tegemist ja veel koostamisel olevate maakondlike arengukavade valmimist. Hiljem tuleb nimekirja täiendavalt lisada ka arengukavade alusel asutatavad uued koolid.

2006. aastast alates on üldhariduskoolide rahastamisel kavas üle minna uuele pearahasüsteemile, kus kõik kulud on arvestatud õpilase pearaha sisse. Väikseid koole toetatakse lisaks pearahale ka baasrahaga.

Eestis on hulk koole, kus õpilasi on vähem, kui baasraha saamiseks vaja on, aga mida tuleb regionaalsete iseärasuste tõttu kindlasti pidada, näiteks väikesaarte koolid. Neid tuleb käsitleda erijuhtumitena ja baasraha saavad need koolid sõltumata laste arvust.  BNS

22 Detsember 2004
  Kommentaarid