Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sri Lankal hukkus hiidlaines vähemalt 1.650 inimest (täiendatud)

Sri Lankat tabas pühapäeval maavärina tekitatud hiidlaine, hukkus vähemalt 1.650 inimest, teatasid peaministri abi ja politsei AFP-le.

Tuhanded inimesed põgenesid saare ida- ja lõunaosast, mida laastasid kuni kolme meetri kõrgused tsunamid.

"Kuni kolme meetri kõrgune laine tabas piirkonda ja pühkis oma teelt kõik ettejuhtuva, sealhulgas mu kolmerattalise takso," ütles 40-aastane kalur Piyasoma, valmistudes koos perekonnaga sõitma Payagala linnast mitme kilomeetri kaugusel elava sugulase juurde.

Teine hiidlaine purustas linna betoonist raudteejaama ning viis rivist välja raudteeliini.

BBC reporter Roland Buerk elas hiidlaine üle Unawatuna kuurortlinnas.

"Vesi viis meid mitusada meetrit kaasa, me püüdsime vältida kokkupõrget mootorrataste, külmikute ja autodega, mis kaasa pühiti," kirjeldas ta toimunut. "Enamus inimesi suundus kõrgematesse paikadesse, kartes uut lainet."

"Hukkunute arv on tõusnud üle 1.600. Hiidlaine tekitas probleeme miljonile inimesele," ütles Sri Lanka tsiviilkaitse juht N.D. Hettiarachchi. "Ma usun, et see on rängim loodusõnnetus, mis kunagi on Sri Lankat tabanud."

Indoneesias toimunud 8,9 magnituudiline maavärin põhjustas hiidlaine, mille kõrgus oli Sri Lanka ida- ja lõunaossa jõudes kuni viis meetrit.

Londonis puhkusel viibiv president Chandrika Kumaratunga kuulutas välja eriolukorra ning palus rahvusvahelist abi.

Sri Lanka õhujõud alustasid inimeste päästmist piirkondadest, kuhu paatidega ligi ei pääse.

Reuters - AFP - BNS

26 Detsember 2004
  Kommentaarid