Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Euroopa avaldas kaastunnet Aasia tsunamiohvritele
Euroopa liidrid eesotsas paavst Johannes Paulus II ja Prantsuse presidendi Jacques Chiraciga avaldasid pühapäeval kaastunnet seoses rohkem kui 6.300 inimese hukkumisega India ookeani äärseid riike laastanud hiidlainetes.

"Me palvetame selle kohutava katastroofi ohvrite eest ning me loodame, et maailma üldsus mobiliseerub, et kiiresti abistada kannatavaid inimesi," sõnas paavst Vatikanis. Ta ütles, et jõulupidustusi varjutab "kurbus õnnetuse üle".

Chirac avaldas samuti kaastunnet riikidele, kus Indoneesia maavärina põhjustatud hiidlained inimesi hukutasid.

"Sellisel valulisel hetkel tahan ma väljendada Prantsusmaa solidaarsust ja esitan teile siiraima kaastunde," ütles Chirac Sri Lanka presidendile Chandrika Kumaratungale saadetud kirjas. Sri Lankal sai surma üle 2.200 inimese.

Chirac saatis sarnased läkitused ka India, Indoneesia, Maldiivide ja Tai liidritele.

Kirjas Tai peaministrile Thaksin Shinewatrale tänas Chirac teda abi eest arvukatele Prantsuse turistidele, kes olid sõitnud Taisse jõulupuhkusele.

Euroopa Komisjon teatas, et eraldab kolm miljonit eurot erakorralise abi andmiseks maavärinas ja hiidlainetes kannatanud piirkondadele.

AFP - BNS

26 Detsember 2004
  Kommentaarid