Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Herkel ja Reinsalu: Ukraina valimised kulgevad korrektselt
Ukraina presidendivalimiste kordushääletust jälgivate riigikogu saadikute sõnul toimuvad valimised üldjoontes korrektselt.

Kiievis valimisi jälgiv riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu ütles kohapeal BNS-le, et valimised toimuvad demokraatlikult ning siiani pole rikkumisi täheldatud.

Sama kinnitas ka Donetskis kordushääletust jälgiv riigikogu Isamaaliidu fraktsiooni liige Andres Herkel.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) esindajana valimisi jälgiv Herkel ütles BNS-ile, et valdavalt praegust peaministrit Viktor Janukovitšit toetavas Donetskis saab selgeks kahe Ukraina olemasolu.

"Nimetaksin seda poliitiliseks antropoloogiaks, siin näeb inimesi, kes mõtlevad teisiti kui Kiievis" ütles ta.

Herkeli sõnul ei ole valimistel seni täheldatud erilisi vahejuhtumeid või tõsisemaid katseid valimistulemusi mõjutada.

Suurimad probleemid on tema sõnul seotud kodus hääletamisega ning valijate nimekirjadega. Jaoskondadesse saadetud valijate nimekirjad, mida vahepeal täiendati, olid koostatud esimese vooru andmete põhjal ning need ei ole väga täpsed, märkis ta.

Samuti on Herkel sõnul paljud valijad frustreeritud sellest, et liikumivõimetutel invaliididel on hääletamine raskendatud, kuna muudetud on valimisjaoskondadest väljapool hääletamise korda. Märgata on, et kohalikud võimud püüavad igati lahendada invaliidide hääletamisprobleeme.

Herkeli sõnul on valimisaktiivsus Donetskis silmnähtavalt kõrge.

Ukraina presidendivalimiste teise vooru kordushääletust vaatleb 26 riigikogulast ehk üle veerandi parlamendi koosseisust. Valimisi sõitis vaatlema ka kümme Eesti kodanikeühenduste esindajat ning grupp Eesti NATO ühingu ning Eesti Euroopa liikumise aktiviste.

Presidendivalimiste esimest vooru jälgis vaatlejana kümme riigikogulast, teise vooru ajal oli neid seitse.   BNS

26 Detsember 2004
  Kommentaarid