Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Gripilaadsete viirusnakkuste levik on pühadeks vaibunud
Tervisekaitseinspektsiooni statistika kohaselt on ülemiste hingamisteede viirusnakkuste levik pühade ajaks tavapäraselt vaibunud.

Tervisekaitsjate hinnangul tekib pühadeaegne haiguste leviku vähenemine andmetes seetõttu, et inimestel on haigusnähtude ilmnemisel lihtsam kodus olla ning kohe ei pöörduta arsti poole.

Eelmisel nädalal registreeriti Eestis 4013 ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumist. Nädal varem oli juhtumeid 5192. Mullu registreeriti jõulunädalal haigestunuid ligi poole vähem (3252) kui nädal enne seda (6128).

Tervisekaitseinspektsiooni viroloogialabori juhataja Silver Jõksi sõnul on olukord igati tavapärane ning ta prognoosis haigestumise vähenemist veel ka selleks nädalaks.

Suuremad viirusnakkuste puhangud on olnud tavaliselt jaanuaris ja veebruaris. Grippi tänavu laboratoorselt diagnoositud ei ole, sümptomite järgi on perearstid pannud üksikuid gripidiagnoose. Peamiselt haigestutakse paragrippi ja adenoviirusesse, mis esinevad sel aastal tavatult ka üheskoos.

Gripp algab kõrge palaviku ning lihasevaluga. Paragripi sümptomiks on kurguvalu, millele järgneb nohu ning haukuv köha. Adenoviirusesse nakatumise nähud sarnanevad teiste külmetushaiguste omadega, lisanduda võivad silmapõletik, seedehäired ning kõhuvalu. RS-viiruse haigusümptomiks on tugev, kohati astmaatiliste nähtudega köha.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid