Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestis tuleb aasta alguses kaks ajalookonverentsi
Järgmise aasta esimesel poolel tuleb Eestis kaks ajalookonverentsi, mis aitavad välja kujundada riiklikku seisukohta Moskva 9. mai ürituseks.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo sõnul on konverentsid seotud lähiajaloo ning Teise maailmasõjaga. "Need konverentsid peaksid looma akadeemiliselt läbi töötatud tausta 9. mai aktsioonile," sõnas ta.

Rahvastikuministri nõuniku Anni Tooma sõnul kaasatakse konverentsidele rahvusvaheliste akadeemiliste ringkondade esindajaid.

Esimene konverents, mis keskendub Teise maailmasõja ja okupatsioonide temaatika käsitlemisele tänapäevases kontekstis, toimub märtsis ning sellel osalevad Lundi ülikooli teadlased.

Teine konverents, "Ülekohtust ajaloos" toimub aprillis justiitsministeeriumi korraldamisel. Justiitsministeeriumi pressiesindaja sõnul räägitakse sellel kommunistliku re˛iimi kuritegudest ning seal peavad ettekandeid nii Eesti kui ka välismaa õigus- ja sotsiaalteadlased.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid