Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

11 Eestiga seotud kultuuriprojekti sai Euroopast toetust
Euroopa Liidu kultuuriprogramm toetas 32 miljoni krooniga 233 üleeuroopalist projekti, millest 11-s osaleb ka Eesti.

Toetust saanud projektidest võtab osa kokku üle 850 organisatsiooni 30 Euroopa riigist. Pooled projektid on seotud kultuuripärandiga.

Eestiga seotud ettevõtmistes osalevad teiste hulgas kirjastus Varrak, Tartu Ülikooli Kirjastus, MTÜ David Oistrahhi Festival, Eesti muusikaakadeemia, Eesti rahvusraamatukogu, Tallinna keskraamatukogu, Tallinna linnamuuseum, ajalooarhiiv, muinsuskaitseamet, tantsuagentuur 2. Tants ning Eesti Kirjanduse Teabekeskus.

Eesti organisatsioonid osalevad neljas projektis projektijuhi, neljas koostööpartneri ja kolmes partnerina. Eestiga on seotud näiteks mitme Euroopa ilukirjaniku ja sotsiaalteadlase teoste eesti keelde tõlkimine.

Samuti osaleb Eesti muusikutele ja heliloojatele rahvusvaheliste meistriklasside ja esinemiste korraldamise, lugemise propageerimise ja raamatukogude vahelise rahvusvahelise võrgustiku loomise, arheoloogilise kultuuripärandi propageerimise, lugemise propageerimise ja rahvusvahelise raamatukonverentsi ning noorte tantsijate õpikodade ja rahvusvahelise andmebaasi projektis.

Lisaks on Eesti esindatud Läänemere linnapiirkondade kultuuripärandit tutvustava veebilehe projektis, noortele mõeldud innovaatilise ja atraktiivse 16.-18. sajandi ajaloo tutvustuse projektis ning üleeuroopalise muusikafestivali korraldamise projektis.

Euroopa Komisjoni haridus- ja kultuurivoliniku Jan Figeli sõnul on toetust saanud koostööprojektid hea näide Euroopa kultuuride mitmekesisusest.

"Kultuur 2000" on Euroopa Ühenduse kultuurivaldkonna koostööprogramm, mis toetab ühe- ja mitmeaastaseid üleeuroopalisi koostööprojekte.

Lisaks üleeuroopalistele koostööprojektidele said sel aastal ürituste korraldamiseks miljon eurot toetust ka Euroopa kultuuripealinnad Lille ja Genova.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid