Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Piirivalve: Aasiast naasmist ei takista puuduvad dokumendid
Välisministeerium soovitab Kagu-Aasia katastroofipiirkonnast eestimaalastel koju pöörduda, piirivalveamet kinnitas, et dokumentide puudumisel Eesti piiril probleeme ei teki.

Piirivalveamet toonitas oma teates, et reisidokumentideta või ajutiste reisidokumentidega saabuvatel Eesti kodanikel ja Eestis elavatel välismaalastel liigseid viivitusi oodata ei ole, ent saabujatel tuleb leppida isiku tuvastamisele kuluva ajaga.

Kõigi nimetatud isikute tuvastamisel viib piirivalve Eesti piiridel läbi tavapärase tuvastamisprotseduuri, misjärel nad lubatakse riiki. Tuvastamist hõlbustab omakorda välisministeeriumilt saabuv eelinfo katastroofipiirkonnast tulijate kohta.

Välisministeerium soovitab tungivalt India ookeani kriisipiirkonnas, eriti Lõuna- ja Kagu-Aasia riikides, sealhulgas Tais, Sri Lankal ja teistel saartel viibivatel Eesti kodanikel tagasi pöörduda, kuna seismiline olukord seal on ebastabiilne ning võimalikud on järeltõuked. Ministeerium märkis hoiatuses ka kõrgendatud epideemiaohtu.

Euroopa Liidu eesistuja Holland on teatanud, et kõik kriisipiirkonda abi viivad lennukid võtavad peale Euroopa Liidu kodanikke, infot selle kohta annavad Hollandi diplomaatilised esindused ja ka Eesti saatkonnad. Samuti võtavad Eesti kodanikke pardale nii Soome kui Rootsi lennukid.

Kuna välisministeeriumile teadaolevalt on mõned inimesed lahus oma pereliikmetest või gruppidest, kellega koos reisil oldi, siis soovitatakse Eestisse naasnutel või siinsetel omastel teatada kadunud inimestest ka kohalikku politseiasutusse, juhul kui välisministeeriumil puudub nende kohta teave. Välisministeeriumil puuduvad praegu andmed kannatada saanud eestlaste kohta.

Välisministeerium soovitas tõsiselt kaaluda vajadust kriisipiirkonda sõita. Kui siiski otsustatakse reisida, tuleb arvestada võimalike riskidega ning sellega, et reisitakse omal riisikol.  BNS

28 Detsember 2004
  Kommentaarid