Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Armuvalus koer terroriseerib Püssi volikogu liiget
Püssi volikogu liige Marina Lepassaar pole saanud mitu päeva rahulikult oma koduuksest sisse-välja käia, sest tema sissekäigu juures passib suur koeravolask.

Mõned päevad tagasi ründas suur hundikoera moodi volask Lepassaare tütart nii, et tõmbas tal küüntega jope lõhki, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Probleemi lahendamiseks pöördus Lepassaar politsei poole, kes küll algul püüdis aidata, kuid lõi hiljem käega. Lepassaare sõnul viis politsei koera minema, kuid lasi ta nähtavasti nurga taga taas vabaks, sest veerand tunni pärast oli loom Püssis Kooli tänava 16. maja trepikoja ees tagasi.

Lepassaare sõnul ei saa tegu olla mingi hulkuva koeraga, sest tal on rihm kaelas ning loom on hästi toidetud.

Püssi konstaabel Vladimir Dorš ei nõustunud väitega, et politsei midagi ette ei võtnud. "Me viisime ta linna piirest välja," kinnitas ta ja kuulnud, et see probleemi ei lahendanud, vastas: "Mis teha!"

Dorši sõnul on tegemist peremeheta koeraga ning hulkuvate loomade püüdmise eest peab vastutama linnavõim. "Kui ilmneb, et koeral on peremees, siis me saame teda karistada," sõnas Dorš.

Koera terrori all kannatanud Lepassaar lubas, et esitab politseile avalduse, kus nõuab süüdlase tuvastamisel kahju hüvitamist rikutud riiete eest. Tema sõnul on linnavalitsusse kaebusega pöördunud ka teised majaelanikud.

Püssi linnapea Enn Siska tunnistas, et selleks aastaks on linnal varjupaigaga hulkuvate loomade püüdmise leping läbi, sest raha sai otsa. Linnapea lubas siiski, et kuigi elanikke hirmutaval koeral on kindlasti olemas peremees, tellitakse tema äraviimiseks koerapüüdja.  BNS

31 Detsember 2004
  Kommentaarid