Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Paet soovib ka paraolümpiavõitjatele toetust
Kultuuriminister Urmas Paet tegi riigikogu kultuurikomisjonile ettepaneku, et olümpiavõitja toetus laieneks ka paraolümpiavõitjatele.

Ministri sõnul võiks spordiseaduse eelnõus sisalduv olümpiavõitja toetus laieneda ka paraolümpiavõitjatele. See rakenduks kümme aastat enne, kui see inimene jõuab pensioniikka.

Muudatuse tagajärjel tekiks õigus toetusele kümme aastat enne vanaduspensioniiga Sirly Tiigil, Marge Kõrkjal ja Anneli Ojastul.

Sirly Tiik sai Sydney 2000. aasta paraolümpiamängudel kergejõustikus odaviskes kuldmedali, Marge Kõrkjas on medaleid võitnud neljal olümpial ning Anneli Ojastu sai kuldmedali Atlanta 1996. aasta paraolümpiamängudel kergejõustikus.

Praegu on spordiseaduse eelnõus kirjas, et olümpiavõitja riiklikku toetust hakkavad saama Eesti olümpiavõitjad, kes on esindanud Eesti vabariiki või kuni 1988. aastani NSV Liitu ja saanud olümpiavõidu.  BNS

06 Jaanuar 2005
  Kommentaarid