Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kodakondsusamet väljastas üle 1000 praakpassi
Kodakondsus- ja migratsiooniamet (KMA) väljastas detsembri lõpul 1136 trükiveaga passi, mis tuleb omanikel ümber vahetada.

KMA teatas, et osas pärast 17. detsembrit väljastatud Eesti kodaniku passides ja välismaalaste passides on tehnilise probleemi tõttu masinloetavas koodis trükiviga - koodis puudub passiomaniku ees- ja perekonnanime vahel kaks sümbolit (<<).

KMA saadab kõigile inimestele, kellele on väljastatud trükiveaga pass, kirja, milles palub pass korrektse vastu välja vahetada. Neid, kes on taotlusankeeti märkinud e-posti aadressi, teavitatakse lisaks ka e-kirja teel.

Uue passi saab samast KMA teenindusbüroost või pangakontorist, kust väljastati trükiveaga pass. Uuele passile järele minnes peab olema kaasas eelnevalt väljastatud pass, mis kuulub tagastamisele.

Passid vahetatakse ümber tasuta ning passide ümbervahetamisega alustatakse hiljemalt 25. jaanuaril.

KMA dokumenditrüki osakonnas tekkis tehniline probleem pärast seda, kui passitrükiliini hooldustöid teinud firma muutis eksikombel masinloetava koodi programmi.

Trükiveaga väljastatud pass on isikuttõendava dokumendina kehtiv kuni uue passi väljastamiseni. Masinloetav kood on vahend, mis hõlbustab isikuttõendava dokumendi kontrollimist.  BNS

07 Jaanuar 2005
  Kommentaarid