Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärnus on üleujutus kuni kesklinnani
Pärnu linna üleujutus hõlmab suure rannaäärse ala kohati kuni kesklinnani välja.

Üleujutused on Pärnu linnas jõe suudmes, Vallikääru ümbruses ja kesklinnas Kontserdimaja joonel, merest kuni Ringi tänavani ja Tammsaare puiestee joonel, Mai rajoonis ja Raekülas Merimetsa tänava joonel. Vana-Pärnus on vesi tunginud Kesk tänava joonele ja üle ujutanud Sauga jõe kaldad, teatas Pärnu kriisikomisjon.

Seoses erakordsete ilmastikuoludega Pärnu linnas ja maakonnas palub Pärnumaa kriisikomisjon Pärnu elanikel olla ärkvel ja tähelepanelikud ning mitte liikuda tänavatel autoga või jala. Elanikel palutakse jälgida olukordades meedia vahendusel.

Kriisikomisjon soovitab elanikel püsida kodudes ärkvel ja liikuda majast välja vaid koos päästemeeskondadega evakueerimiseks.

Inimesed ei tohiks kodudest iseseisvalt lahkuda kuni veetaseme languseni, kuna vesi on külm ja vette sattudes on oht alajahtuda. Tänavatel liikumine on hetkel ohtlik ka langenud puude ja elektriliinide tõttu.

Pärnumaa kriisikomisjonil on olukorrast ülevaade ja regulaarselt vahetatakse infot erinevate teenistuste vahel. Tugeva edelatuule tõttu oli veetase tõusnud kella seitsmeks 2.80 meetrit üle kroonlinna nulli, kella kaheksaks ajal oli veetase langenud 2.60 peale.

Kriisikomisjon on esmaseks ülesandeks püstitanud inimeste evakueerimise ohtlikest piirkondadest, ajutises varjupaigas Pärnu kutsekooli võimlas Pargi tänaval on korraldatud toitlustamine ja majutus. Piirivalve, päästeamet, kaitseliit ja politsei tegelevad inimeste evakueerimisega üleujutatud piirkondadest, jälgides samas pidevalt olukorra muutumist ja teavitades sellest nii kriisikomisjoni kui elanikkonda.

Elanikkonda teavitatakse ohust nii raadio vahendusel kui otse majast majja käies. Päästetöid teostavad 35 inimest Päästeametist, 45 inimest Piirivalvest, 43 inimest politseist ja 40 inimest Kaitseliidust, kasutatakse autosid, paate ja muud päästetehnikat. Hommikuks saabuvad lisajõud Tallinna päästekompaniist ja kiirabibrigaadide arv on suurendatud neljalt kuuele ning vajadusel kaastakse lisa mujalt Eestist.

Kuna Via Baltica trassile on langenud palju liiklust takistavaid ohtlikke puid, suleti kell 6.40 Ikla piiripunkt.  BNS

09 Jaanuar 2005
  Kommentaarid