Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Uputus ähvardab ka osa Tallinnast
Mere veetaseme tõusu tõttu võib Tallinnas osal mereäärsetel aladel samuti uputama hakata.

Tallinna lahes on veetase tõusnud 1,5 meetrit üle Kroonilinna nulli. Mere survel on vesi tunginud linna sade- ja kanalisatsioonisüsteemi ning normaalne ühisvoolse kanalisatsiooni ja sadevee ülevoolude töö on häiritud, teatas AS Tallinna Vesi.

Seni üleujutusi Tallinnas ei ole, kuid tugeva tormi ja saju jätkudes on kõige kriitilisemad piirkonnad Tuukri tänava ning Mustjõe oja ümbrus.

Kogu AS-i Tallinna Vesi tehnika - nii pumplad kui reoveepuhastusjaam on viimased 24 tundi töötanud täisvõimsusel ning mingeid mehaanilisi tõrkeid seni ei ole esinenud. Kui Paljassaare reoveepuhastusjaama läbib tavatingimustes keskmiselt 5000 kuupmeetrit reovett tunnis, siis praegu on vee kogus tõusnud 27.000 kuupmeetrini tunnis.

Võimalike üleujutuste ennetamiseks on AS Tallinna Vesi seadnud stardivalmis täiendavad liivakottidega varustatud avariibrigaadid. Samuti on vee-ettevõte kontakteerunud Tallinna linnaga, et probleemide ilmnemisel pealinna tänavatel vajadusel sulgeda need liikluseks. Tallinn on viinud oma päästemeeskonna kõrgendatud valmisolekusse.

Omapoolsete abinõudena soovitab AS Tallinna Vesi linnaelanikel vaadata üle elamu sadeveesisendotsad ning need võimalikult tihedalt sulgeda. See aitab takistada vee sissevoolu maja keldritesse.

Liigsest sadeveest tekkivate probleemide korral palub linn klientidel ühendust võtta AS-i Tallinna Vesi avariitelefonil 6262 400.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel kestab sadu kella kolmeni päeval. Viimase ööpäeva jooksul on sademete hulk Tallinnas olnud 21 millimeetrit. Merepinna tase võib tõusta veel ühe meetri võrra kuni 2,5 meetri piirile.  BNS

09 Jaanuar 2005
  Kommentaarid