Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lähipäevil on oodata uut tormi
Sünoptikud ennustavad, et Läänemere-äärset piirkonda tabab lähipäevil uus torm.

"Praeguse üleujutuse põhjustas Atlandi ookeanil saabunud tsüklon, ent lähenemas on järgmine, tänasele analoogne, mis jõuab kohale paari-kolme päeva pärast," ütles Peterburi meteoroloogiakeskuse peasünoptik Aleksandr Kolessov pühapäeval agentuurile Interfax.

Kolessovi sõnul on järgmise tsükloni jõudu raske hinnata. "Tavaliselt saab sellistest tsüklonitest tingitud üleujutusohtu prognoosida kõigest 12 tundi ette," selgitas sünoptik. Pühapäeval registreeriti Peterburis 297. üleujutus linna ajaloos. Atlandilt tulnud tsüklon liikus kiirusega 70 kilomeetrit tunnis. Tugeva tuule mõjul tõusis veetase Neeva jões 239 sentimeetrit üle normi.

Eesti meteoroloogia- ja hüdroloogia instituudi (EMHI) sünoptik Merike Merilain ütles Eesti Televisooni (ETV) uudistesaatele "Aktuaalne kaamera", et kuhu tsüklon suundub, pole veel teada.

"Momendil tundub, et tsüklon kandub Norra merele, mis tooks kaasa Eestis keskmise tormi. Kui tuul pöördub edelasse, on oodata ka veetaseme tõusu," lausus Merilain. BNS

09 Jaanuar 2005
  Kommentaarid