Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus arutab tormikahjusid erakorralisel istungil

Peaminister Juhan Parts otsustas esmaspäeval pärast Pärnu tormikahjustustega tutvumist kutsuda teisipäeva hommikuks tormikahjude arutamiseks kokku valitsuse erakorralise istungi.

Valitsuse erakorralise istungi päevakorras on vaid tormiga seotud teemad, tõenäoliselt otsustab valitsus eraldada kahju likvideerimiseks reservfondist raha, ütles BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Siseminister Margus Leivo annab erakorralisel istungil ülevaate päästetöö senisest käigust, maakondlike kriisikomisjonide tööst ja edasisest tegevusest maakondade tasandil, teatas valitsuse pressiesindaja.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip teavitab valitsust infrastruktuuri kahjust, sealhulgas teede, kommunikatsiooni ja energiasüsteemi olukorrast ning keskkonnaminister Villu Reiljan räägib keskkonnakahjustustest.

Rahandusminister Taavi Veskimägi moodustas esmaspäeval peaministri ülesandel kahjude hindamise komisjoni, mille ülesanne on koordineerida kahjustuste hindamise ja võimaliku hüvitamise korraldamist riigis tervikuna.

Peaminister Juhan Parts tunnustas esmaspäeva hommikul Pärnus ja Pärnumaal hetkeolukorraga tutvumise järel kõigi ametkondade ladusat tegutsemist. "Eile riikliku kriisireguleerimismeeskonna staabis ja täna Pärnu kriisikeskuses veendusin, et meie eri ametkonnad teevad väga head koostööd", kinnitas Parts.

Peaministri hinnangul on praegu esmatähtis kiiresti taastada kannatada saanud asulates elektri- ja veevarustus ning anda abi tormi tagajärgede tõttu toimetulekuraskustesse sattunud inimestele. "Pärnu linnas ja maakonnas ringi liikudes on selge, et tugevalt on kannatada saanud eramajad," nentis peaminister.

Internetiaadressile http://www.kriis.ee on koondatud info tormikahjustuste ja teavitamise kohta.  BNS

10 Jaanuar 2005
  Kommentaarid