Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Suur osa üleujutuse ohvritest jääb kindlustushüvitiseta

Suurel osal üleujutuse tõttu kannatada saanutel tuleb vee tekitatud kahju tasuda omast taskust, sest vaid vähesed on sõlminud tulvavete kaitseks kindlustuslepingu.

Kindlustusseltside standardlepingud näevad ette, et hüvitatakse tormikahju ja vihmavete rikutu, kuid hoonesse tunginud suurvee kahjustusi tavapoliis ei korva, kirjutab Postimees.

Finantsinspektsiooni juhatuse liikme Kaido Troppi sõnul eeldavad seltsid tavaliselt eraldi üleujutusevastase kindlustuse ostmist.

Sama probleemiga olid paljud kimpus ka eelmise aasta suvel, kui ränkade vihmade põhjustatud suurvesi uputas mitmel pool majakeldreid. Ka siis jäid paljud loodetud abita, sest kindlustusfirmad keeldusid kahju hüvitamast.

If Eesti Kindlustuse turundusjuht Aili Kukumägi ütles, et poliisiostjad vaatavad sarnaselt muude teenustega eelkõige hinda ega rutta lisaks tüüptingimustele lisakaitset hankima.

"Üleujutuse vastu on ennast kindlustanud vähesed, sest see on omajagu kallis," lausus Kukumägi.

Seni on suurem osa kindlustusfirmadesse pöördunud inimestest hädas just liigse veega keldris ja maja esimesel korrusel, mis on rikkunud seinu ja põrandaid. Suur osa neist ei ole aga oma vara üldse kindlustanud ning nii jääb loota vaid iseendale. Tormi käes kõige enam kannatada saanud linnad on rahalise abi andmist vähetõenäoliseks pidanud.

Tormikahjude suurus ulatub tõenäoliselt sadadesse miljonitesse kroonidesse.  BNS

11 Jaanuar 2005
  Kommentaarid