Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Helsingi vangla üks osa kannab nime Väike-Tallinn
Soomes valmiva uuringu kohaselt on Soome vanglais olevad eestlased vanglatöötajate ja kaasvangide hulgas suhteliselt heas kirjas ja mõni neist on saavutanud teatud eelised, nii et Helsingi vangla üht soositumat osakonda kutsutakse Väike-Tallinnaks.

Ajalehe Etelä Suomen Sanomat andmeil kirjutavad Soome vanglaid uurinud Minna Ruckenstein ja Annika Tepo kevadel valmivas töös, et nii vanglatöötajad kui ka kaasvangid peavad eestlasi headeks vangideks.

Eestlaste suhteliselt hea staatus väljendub nende hinnangul selleski, et paljud neist paiknevad soosituimaks peetud vanglaosades, sealhulgas Helsingi vangla eriti heaks peetavas, merele avaneva vaatega osakonnas. Vangla argoos kutsutakse seda Väike-Tallinnaks ning tihtipeale otsustavad vangid ise, kas mõnda uut vangi lubada enda juurde paigutada, lisasid uurijad.

Siiski ei ole sellises staatuses kõik eestlastest vangid ja paljud neist asuvad ka soome vangidest halvemates oludes. Suur osa neist arvestab juba vanglasse sattudes sellega, et üheinimesekambrite asemel peavad nad kambris olema kolmekesi, sest üheinimesekambrid on eelkõige Soome kodanike jaoks.

Vanglatöötajad ise ei pea probleemiks eestlastest vangide paigutamist kokku, samas ei taha nad ühte osakonda lubada üle kahe mustlase. Uuringu kohaselt peavad vanglatöötajad eestlasi töökaiks. Vanglatöötajad hindavad sedagi, et uimastikuritegude eest vangi mõistetud eestlased üldjuhul ise uimasteid ei tarvita.  BNS

11 Jaanuar 2005
  Kommentaarid