Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Euroopa Parlament kutsub EL-i põhiseadust toetama
Suurem osa Euroopa Parlamendi liikmeist kutsusid teisipäeval üles toetama Euroopa Liidu esimest põhiseadust, mille vastuvõtmist ohustavad rahvahääletused liikmesriikides.

EL-i liidrid kiitsid põhiseaduse heaks mullu juunis ja selle sihiks on muuta mais 10 liiget juurde saanud ühendus paindlikumaks ja tõhusamaks.

Kõik EL-i riigid peavad põhiseaduse ratifitseerima. Mitmed, nende seas euroskeptiline Suurbritannia on otsustanud viia läbi rahvahääletuse.

Europarlament sai teisipäeval ainu väidetest, mis tõenäoliselt hakavad kõlama referendumi eel liikmesriikides.

"Meil tuleb uueneda 15 reisijat mahutavast mikrobussist suuremaks bussiks, mis on võimeline võtma peale 25 reisijat ja kus on lisakohad tulevastele reisijatele," ütles Briti eurosaadik Richard Corbett, kelle koostatud raport, mis soovitab põhiseadust toetada, võetakse eeldatavasti vastu kolmapäeval.

Põhiseadust toetavad kõik europarlamendi tähtsamad parteid, kriitikat on kostunud vasak- ja paremtiiva äärmusjõududelt.

Kui üks liikmesriik põhiseaduse tagasi lükkab, ei saa see jõustuda ja EL-i liidrid peavad käivitama uued läbirääkimised või ootama selles riigis uut hääletust.

Euroopa Komisjoni volinik Margaret Wallström, kelle ülesandeks on parandada EL-i mainet elanike silmis, ütles, et Eurobaromeetri uuringu järgi toetab põhiseadust 68 protsenti ühenduse kodanikest.

Reuters - BNS

11 Jaanuar 2005
  Kommentaarid