Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ÜRO sai tsunamikahjude hüvitamiseks kokku üle 700 miljoni
Teisipäeval Genfis kogunenud riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad lubasid ÜRO-le Aasia tsunamiohvrite abistamiseks ja kahjude likvideerimiseks lähiajal eraldada 717 miljonit dollarit.

ÜRO humanitaarabi koordinaator Jan Egeland ütles pärast Genfi abidoonorite konverentsi, et tegemist on rekordilise summaga, mis nii lühikese ajaga õnnetusekahjude heastamiseks kokku saadi.

"Seda pole varem kunagi juhtunud, et meil on juba kaks nädalat pärast katastroofi 717 miljonit dollarit, mida me saame kasutada erakorraliseks abiks," märkis Egeland.

ÜRO palus eelmisel nädalal maailmalt 977 miljonit dollarit, et rahuldada lähima kuue kuu esmased abivajadused Lõuna- ja Kagu-Aasia piirkonna riikides, kus maavärinast vallandunud tsunamis hukkus kokku üle 158.000 inimese.

Egeland avaldas veendumust, et kuue kuu vajadusteks arvestatud 977 miljonit saadakse peagi uute lisanduvate abipakkumiste toel täies ulatuses kokku, kuna praegusest summast on Jaapan üksi annetanud 250 miljonit.

Maailma riigid ja abiorganisatsioonid on pikemas perspektiivis lubanud tsunami laastatud katastroofipiirkonna taastamiseks üle viie miljardi dollari.

 

AFP - BNS

12 Jaanuar 2005
  Kommentaarid