Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Peaprokuröri kandidaadiks on Norman Aas

Justiitsminister Ken-Marti Vaher soovib valitsusele teha ettepaneku nimetada uueks riigi peaprokuröriks juhtivprokurör Norman Aas.

"Norman Aas on kogenud prokurör ja hea kriminaalpoliitika asjatundja. Usun, et Norman Aas on tänu oma professionaalsusele, koostöövõimele ja pühendumusele riigitööle väga hea kandidaat riigi peaprokuröriks," ütles justiitsminister.

29-aastane Aas on töötanud prokuratuuris erinevatel ametikohtadel, alustades abiprokurörina, ning on tõusnud juhtivaks riigiprokuröriks ametialaste kuritegude, sealhulgas korruptsiooni valdkonnas. 2003. aastal tunnustasid kolleegid Norman Aasa aasta prokuröri tiitliga.

Aas on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja omandanud cum laude magistrikraadi Greifswaldi ülikooli õigusteaduskonnas Saksamaal.

Aas juhtis eelmise aasta oktoobris riigikogus heaks kiidetud kriminaalpoliitika arengusuundade väljatöötamist aastani 2010 ning on karistusseadustiku kommenteeritud väljaande kaasautor.

Järgmisel teisipäeval esitleb justiitsminister Norman Aasa riigikogu õiguskomisjonile. Peaprokuröri kinnitab ametisse valitsus.

Senise peaprokuröri Jüri Pihli kutsus Vaher justiitsministeeriumi kantsleriks, praegune kantsler Priidu Pärna lahkub 1. veebruarist omal soovil ametist.  BNS

12 Jaanuar 2005
  Kommentaarid