Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kolmapäeva õhtul oli pingeta 695 alajaama
Eestis oli kolmapäeval kella 17 ajal pingeta 695 alajaama, kõige rohkem on rikkis alajaamu Pärnu- ja Viljandimaal.

Pärnumaal oli pingeta 375 ja Viljandimaal 110 alajaama, mõlemasse piirkonda on appi tulnud avariibrigaade üle Eesti, teatas BNS-ile jaotusvõrgu pressiesindaja.

Pärnu- ja Viljandimaal on kolmapäeva jooksul korda saanud ligi 200 tormi tõttu elektrita jäänud keskpinge alajaama.

Täies mahus on keskpinge elektrivarustus taastatud Raplamaal, Järvamaal, Ida- ja Lääne-Virumaal, Tallinnas, Tartus ja Pärnus ning Harjumaal. Viimased rikked on keskpingevõrgus jäänud veel Tartumaale (2), Jõgevamaale (5) ning Hiiumaale (4).

Olukord on kolmapäeval paranenud ka mujal Eestis. Pingeta on veel 55 alajaama Saaremaal, 99 Valgamaal, 48 Võrumaal ja 15 Põlvamaal, kus piirkonnajuhi sõnul on parandustööd juba lõpusirgel. On kohti, kus maastik on keeruline, juurdepääs halb või pinnas suurte masinate jaoks liiga pehme, kõik see pidurdab võrgu taastamist.

Arvestades ööks ennustatavat tugevat tuult, on Eesti Energia ettevõtted ja elektrivõrgu remondiga tegelevad koostööpartnerid kõrgendatud valmisolekus.

Jaotusvõrk soovitab inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, varuda joogivett. Samuti peaks valmis panema alternatiivsed valgusallikad. Väljas liikuvad inimesed peaksid olema väga tähelepanelikud, sest liinidele kukkunud puude tõttu võib olla maha langenud juhtmeid. Purunenud elektriliinidele läheneda ei tohi, see võib olla eluohtlik.

Eesti Energia klienditeenindajad ja elektritöödega tegelevate ettevõtete avariibrigaadid on ööl vastu pühapäeva puhkenud tormi algusest peale üle Eesti täies mahus töös olnud, et tormi tagajärjed kontrolli alla saada.

Eesti Energia rikketelefon 1343, e-posti aadress info@energia.ee ja internetiaadressil www.energia.ee asuv rikketeadete edastamise aken töötlevad ja suunavad Eesti Energia klientide elektrikatkestuste teated avariibrigaadidele.  BNS

12 Jaanuar 2005
  Kommentaarid