Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Harjumaal sai tormis teistest enam kannatada viis valda
Harjumaal sai nädalavahetusel Eestit tabanud tormi tõttu kõige rohkem kannatada viis omavalitsust - Viimsi, Kuusalu, Kernu, Loksa ja Saku vald.

Viimsi vallas sai kahjustada Viimsi-Rohuneeme tee jalgratta- ja jalgtee, kus on 1,2 kilomeetrit asfaltkatet ära uhutud ning osaliselt hävinenud kaldakindlustus, teatas Harju maavalitsus BNS-ile.

Kahjustada on saanud ka Naissaare sadamakai, Kelnase sadam, Leppneeme sadama kai ning Viimsi vabaõhumuuseum, kus on hävinenud piirdeaed ja kahjustada saanud katused. Purustatud rajatiste taastamiseks kulub hinnanguliselt 3,15 miljonit krooni.

Kuusalu vallas oli kaks suuremat tormikahjustust - Saunja külas ujutas oja üle truubikoha ja muutis tee läbimatuks, kahju on maaparanduse hinnangul 9500 krooni. Andineeme külas viis meri endaga kaasa 60 meetrit mereäärset teed koos teealuse täitematerjaliga, seal on kahju umbkaudu 50.000 krooni. Mõlemad teed kuuluvad vallale ja olid kindlustamata.

Kernu vallas on üle ujutatud Vansi külas asuv aiandusühistu Sinilill. Kahjustatud on 400 meetrit teed ning kahju on hinnanguliselt 50.000 krooni. 25 majast on üle ujutatud 18, mis teeb kahjuks ligi 360.000 krooni. Kernu vallavanema Enn Karu sõnul võivad kahjud suureneda, kuna vee alanemist ei ole ette näha, samuti puudub vee ärapumpamise võimalus.

Loksa vallas Leesi külas on lõhutud 50 meetri ulatuses mereäärne külatee ja kahju on umbes 15.000 krooni. Pärispea külas uhtus torm mereäärse külatee truubi juurest ära 20 meetrit ning hinnanguline kahju on 18.000 krooni.

Saku vallas on Vääna jõgi ja Keila jõgi väljunud kallastest. Üle on ujutatud ja kahjustatud 140 majapidamist. Anija vallas said purustusi kaks autot, elektriliinid ja tänavavalgustus ning torm lõhkus küüni.

Uue tormihoiatuse tõttu on Harjumaa kriisikomisjon ja kriisireguleerimismeeskond ööpäevaringses valmisolekus.  BNS

12 Jaanuar 2005
  Kommentaarid