Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vike-Freiberga tahab teadvustada maailmale nõukogude okupatsiooni Balti riikides
Läti president Vaira Vike-Freiberga kavatseb lähikuudel mitmesugustel üritustel arutada välisriikide ametiisikutega Baltimaades aastakümneid kestnud nõukogude okupatsiooni teemat, teatas Läti riigipea välisnõunik Andrejs Pildegovics reedel.

Järgmisel nädalal toimuval visiidil Hollandisse kavatseb Vike-Freiberga kõnelda sel teemal Hollandi juhtidega ning tõstatada sama teema ka tuleva nädala reedel presidendilossis toimuval vastuvõtul, kuhu on kutsutud 40 riigi saadikud.

"See teema kujuneb eelseisvatel kuudel üheks kesksetest," ütles Pildegovics.

Tema sõnul ei taha Vike-Freiberga pisendada natsi-Saksamaa alistamise tähendust, kuid soovib tõmmata maailma tähelepanu selle mõjule Balti riikide saatusele.

Nõuniku sõnul ajendab Lätit seda tegema ka Venemaa, sest "tänapäeva Venemaa on valmis tunnistama üksnes kommunismi positiivseid külgi ning eelistab stalinliku re˛iimi mustad leheküljed maha vaikida".

Pildegovicsi hinnangul annab 9. mai Venemaale "unikaalse võimaluse" Molotov-Ribbentropi pakt hukka mõista, kuid mitte selleks, et võidu tähendust vähendada, vaid selleks, et täit tõde avaldada.

Nõunik toonitas, et Vike-Freiberga teavitas oma otsusest osaleda 9. mail Moskva üritustel nii Leedu kui ka Eesti presidenti.  BNS

14 Jaanuar 2005
  Kommentaarid