Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Emajõe tase on veel tõsunud
Emajõe tase on Tartus veel kuue sentimeetri võrra tõusnudd, linnavalitsus palub elanikel jätkuvalt tähelepanelik olla.

Linnavalitsuse pressiesindaja ütles BNS-ile, et Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel oli veetase Emajões laupäeva hommikul 31,94 meetrit üle Kroonlinna nulli, reedel oli vastav number 31,88 meetrit.

1999. aasta uputuse ajal oli veetase Emajões 32,58 meetrit üle Kroonlinna nulli.

Linnavalitsus palus linlastel, kelle elupiirkonnas 1999. aastal uputas, olla tähelepanelik. Inimesed võiksid üle vaadata oma keldrid ning majaümbruse.

Linnavalitsuse planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku sõnul tasub eriti tähelepanelik olla Ihastes Salutähe tänava majade elanikel ning Ranna puiestee ja Rannakajaka tänava Emajõe-poolsete majade elanikel.

Ranniku sõnul võib ohtu sattuda osa Supilinnast, kus veetaseme tõusuga võib vesi hakata üles lööma kraavidest ja sadevee truupidest.

Tähelepanelik tasub olla ka Ujula tänava ja Ranna tee elanikel ning Puiestee-Jaama-Paju ristmiku juures elavatel tartlastel.

Tartu veevärk on üleujutuse korral valmis vett madalamatelt aladelt välja pumpama. BNS

15 Jaanuar 2005
  Kommentaarid