Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rootsis on elektrita veel üle 50.000 majapidamise
Rootsis on nädal pärast ränka tormi elektrita veel üle 50.000 majapidamise, teatas kõige suuremaid kahjusid kandnud energiafirma laupäeval.

Sydkrafti ekspertide hinnangul võib elektriliinide taastamisele kuluda veel mitu nädalat.

"Meie kompaniil on praegu elektrita 45.429 majapidamist ning halvimal juhul kulub nende ühendamiseks elektrivõrku mitu nädalat," ütles Sydkrafti esindaja Johan Aspegren AFP-le.

Kui sellele arvule lisada teiste energiafirmade kliendid, oli laupäeva keskpäeva seisuga Rootsis elektrita umbes 51.000 majapidamist, teatas Rootsi uudisteagentuur TT.

"Metsad näevad lihtsalt kohutavad välja. Me peame ehitama tuhandete kilomeetrite ulatuses täiesti uued liinid," ütles Aspegren.

"Tavaliselt me ütleme, et olukord on halb, kui rivist on väljas 50 liini. Nüüd on purunenud umbes 1000 elektriliini. Me pole kunagi varem Rootsis midagi sellist näinud," lisas ta.

Olukorra muudab raskemaks ka see, et nädala jooksul liikus üle Rootsi veel kaks tormi.

Sydkrafti teatel remondib elektriliine umbes 2200 inimest. Abiväge on kutsutud ka tütarettevõtetest Norrast, Taanist, Soomest ja Saksamaalt.

Tormituuled murdsid Lõuna-Rootsis tohutult puid. Rootsi metsaomanike föderatsiooni Skogsägarna hinnangul ulatuvad tormikahjud 75 miljoni tihumeetrini.

AFP - BNS

15 Jaanuar 2005
  Kommentaarid