Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vatikan: paavstil on lihavõttepühade eel tihe programm
Paavst Johannes Paulus II-l on lihavõttepühade eel tihe programm, teatas Vatikan laupäeval.

Programmi kohaselt osaleb 84-aastane paavst veebruaris viiel olulisel usuüritusel ja märtsis veel kaheksal. Ürituste seeria kulmineerub ülestõusmispühadega. Katoliku kiriku pea jätkab ka iganädalaseid vastuvõtte, pühapäevaseid õnnistusi ning eraaudientse.

Paavst kannatab Parkinsoni tõve käes ning tal on tõsiseid raskusi ka käimisega. Tema tervis tundub olema viimastel kuudel stabiliseerunud, kuigi abid aitavad tal lugeda enamuse pöördumistest.

Augustis peaks Johannes Paulus II külastama Saksamaal Kölni, et osaleda katoliku kiriku noorte maailmapäeval. Paavst aga lükkas tagasi kutse külastada juunis kodumaad Poolat, kuna ei taha sekkuda kahte valimiskampaaniasse.

Allikate teatel ei ole Vatikan veel langetanud otsust paavsti võimaliku visiidi üle Iirimaale ja Briti võimu all olevale Põhja-Iirimaale tänavu kevadel.

Reuters - BNS

15 Jaanuar 2005
  Kommentaarid