Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Emajõe veetase on veel seitsme sentimeetri võrra tõusnud
Emajõe tase on Tartus veel seitsme sentimeetri võrra tõusnud, linnavalitsus palub elanikel jätkuvalt tähelepanelik olla.

Linnavalitsuse pressiesindaja ütles BNS-ile, et Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel oli veetase Emajões pühapäeva hommikul 32,01 meetrit üle Kroonlinna nulli, laupäeval oli vastav number 31,94 ja reedel 31,88.

1999. aasta uputuse ajal oli veetase Emajões 32,58 meetrit üle Kroonlinna nulli, seega jääb praegune tase sellest napilt pool meetrit alla.

Linnavalitsus palus linlastel, kelle elupiirkonnas 1999. aastal uputas, olla tähelepanelik. Inimesed võiksid üle vaadata oma keldrid ning majaümbruse.

Linnavalitsuse planeeringuteenistuse juhataja Indrek Ranniku sõnul tasub eriti tähelepanelik olla Ihastes Salutähe tänava majade elanikel ning Ranna puiestee ja Rannakajaka tänava Emajõe-poolsete majade elanikel.

Ranniku sõnul võib ohtu sattuda osa Supilinnast, kus veetaseme tõusuga võib vesi hakata üles lööma kraavidest ja sadevee truupidest.

Tähelepanelik tasub olla ka Ujula tänava ja Ranna tee elanikel ning Puiestee-Jaama-Paju ristmiku juures elavatel tartlastel.

Tartu veevärk on üleujutuse korral valmis vett madalamatelt aladelt välja pumpama.  BNS

16 Jaanuar 2005
  Kommentaarid