Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tamula veetase on kerkinud meetri tavapärasest kõrgemale
Võru linna külje all asuva Tamula järve veetase on normist umbes meetri kõrgemale tõusnud ning Võhandu jõgi, Vanajõgi ja Koreli oja ajavad madalamates kohtades vett üle kallaste.

Ebatavaliselt soe jaanuar sulatas Tamulalt jää, viimase 40 aasta jooksul ei ole Tamula järv jaanuari keskel jäävaba olnud, ütles Võru vetelpäästeühingu esimees Vambola Sulg Võrumaa Teatajale.

Lumi sulab ka Haanja kõrgustikul, selle põhjanõlvu pidi alla voolav sulavesi jõuab Tamulasse ning sealt edasi Võhandu kaudu Pihkva järve.

Võhandu jõgi ja Vanajõgi ei suuda mõne aasta tagusest süvendamisest hoolimata suurvett ära juhtida. Aeglase vooluga Võhandu säng on vett triiki täis ning kevadisele suurveeajale omaselt on madalamad luhad vee alla jäämas. Sama kehtib Vanajõe kohta.

Tamula veetase on Sule andmeil meetri võrra normist kõrgem. Viimati uputas Tamula Võru linna 1987. aastal.

Ehkki järgmine korralik vihm võib Võru madalamates kohtades asuvate majade keldrisse taas vee tuua, ei ole linnavalitsusel esialgu plaanis midagi ette võtta.

"Vesi on tõusnud, kuid täna uputuseohtu ei ole," ütles abilinnapea Toomas Paur. Tamulal on tema sõnul veel ruumi meetri võrra tõusta, enne kui vesi linnale liiga tegema hakkab. BNS

18 Jaanuar 2005
  Kommentaarid