Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ühikuhind tuleb avaldada ka eelpakendatud kaupade müügil
Alates 1. veebruarist on kauplustel kohustus avaldada toote ühikuhind ka eelpakendatud kauba puhul.

Möödunud aasta kevadel kehtima hakanud kauba ja teenuse hinna avaldamist reguleeriv majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus sätestas ligi üheksakuulise üleminekuperioodi, et kaupmehed saaksid teha ettevalmistusi seoses kauba ühikuhinna väljaarvutamise ja avaldamisega.

Kauba ühikuhind on arvutuslik hind, mille avaldamise eesmärgiks on anda tarbijale võimalus võrrelda erineva suurusega pakendis kauba hinda.

Ühikuhinna avaldamine on vajalik kaupadel, mille pakendile on märgitud kauba kogus. Ühikuhind arvutatakse olenevalt kauba laadist ja pakendile märgitud kogusest kas kauba ühe kilogrammi, liitri, meetri, ruutmeetri või kuupmeetri kohta, kusjuures arvutatud ühikuhinnas peavad sisalduma kõik maksud.

Ühikuhinna avaldamist ei nõuta kui kauba laadi ja otstarvet arvestades pole selle märkimine vajalik või oleks eksitav.

Ühikuhinda ei pea muuhulgas avaldama kaubal, mille puhul on see võrdne müügihinnaga - näiteks 1 liitrise piimapaki või 1 kilose jahupaki müümisel. Ühikuhinda ei avaldata ka komplektina pakutaval kaubal, mis sisaldab erinevaid tooteid - näiteks puuviljade ja maiustustega kingituskorvid.

Mittetoidukaupadel pole ühikuhinda vaja reeglina avaldada kaupade juures mida ei saa jagada osadeks selle omadusi muutmata või juhul kui pole vajalik kaalu, mahu või pikkuse avaldamine, samuti ainult väikepakendites müüdavatel toodetel (alla 50 ml või 50 g). Kui kaupa pakutakse nii väikepakendis kui suuremas pakendis, on ühikuhinna avaldamine kohustuslik.

Ühikuhinnaks võib olla ka tükihind, kui kaupa ei mõõdeta eelpool mainitud ühikutes. Tüki hinna avaldamine on kohustuslik hügieenisidemete, pabertaskurätikute ja -salvrätikute ning -mähkmete puhul.

Ühikuhind peab olema müügihinnast selgesti eristatav, et tarbijal ei tekiks kahtlusi seoses toote või selle pakendi suurusega.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus "Kauba ja teenuse hinna avaldamise nõuded": https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=807111

VNL-Online
21 Jaanuar 2005
  Kommentaarid