Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rootsi kohus: Estonial veeti sõjatehnikat
Rootsi kohus kinnitas eile, et parvlaeval Estonia, mis 1994.aastal uppus, veeti salajast sõjalist varustust. Kogu info veose kohta salastati 70-ks aastaks...

Rootsi endise tolliametniku Lennart Henrikssoni ja tema ülemuse väited selle kohta, et 14. ja 20. septembril 1994 transportisid Rootsi kaitsejõud Eestist salajast kaitsevarustust, leidsid tõestust, selgus eile Rootsis avaldatud uurimisest, kirjutas tänane Eesti Päevaleht.

Raporti koostanud ringkonnakohtu uurija Johan Hirschfeldti hinnangul ei sisaldanud kõnealune veos lõhkeainet ega plahvatusohtlikku materjali.

Mis aga tol ajal Estonia pardalt maha sõitnud Volvo 745-s ja kaubikus täpselt oli, millest Henriksson kõneles, uurimine ei avalikustanud.

Raport tunnistas vedu, aga ei täpsustanud veose sisu. Kogu info on Hirschfeldti sõnul rangelt salastatud kuni 70 aastaks ning vaikimiskohustuse murdmine on rangelt karistatav.

Pärast seda infot saab selgemaks ka Rotsi valitsuse soov katta Estonia vrakk merepõhjas betooniga jne. Selgemaks saavad ka Eesti tollase valitsuse motiivid kõike takka kiita...

Virumaa Nädalaleht loodab, et kogu tõde 1994.aastal hukkunud parvlaeva Estonia kohta tuleb siiski ilmsiks varem, kui 70-ne aasta pärast.


VNL-Online
22 Jaanuar 2005
  Kommentaarid