Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigikohus arutab korvpallurite kohtuvaidlust
TÜ Akadeemilise Spordiklubi ja endiste Tartu Rocki korvpallurite kohtuvaidlus anti arutada kolleegiumi kogu koosseisule

Riigikohtu tsiviilkolleegium andis Rocki endiste korvpallurite Andrus Renteri ja Toomas Liivaku ning TÜ Akadeemilise Spordiklubi vahelise kohtuasja arutada kolleegiumi kogu koosseisule.

Riigikohtu tsiviilkolleegiumi kolmeliikmelises koosseisus tekkisid asja läbivaatamisel põhimõttelist laadi eriarvamused selles, kas spordiseaduse alusel sõlmitud lepingule kohalduvad töölepingu seaduse sätted ja kas sellise lepingu lõpetamise eest hüvitise maksmine on kooskõlas sportlasega sõlmitud lepingu olemuse ja eesmärgiga.


Töövaidluskomisjon leidis 2003. aasta novembris, et Renteri ja Liivaku stipendiumilepingutel on töölepingu tunnused. Töövaidluskomisjon tunnistas lepingute lõpetamise ebaseaduslikuks ning spordiklubi pidi töölepingute ebaseadusliku lõpetamise eest sportlastele lahkumishüvitist maksma.

Spordiklubi ning Renter ja Liivak pöördusid vaidluse edasiseks lahendamiseks kohtusse. Tartu maakohus leidis 2004. aasta mais, et stipendiumilepingule ei saa kohaldada töölepingu seaduse sätteid. Tartu ringkonnakohus jättis 2004. aasta oktoobris maakohtu otsuse jõusse.

VNL-Online
05 Aprill 2005
  Kommentaarid