Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Virumaa spordiümarlaud alustas maakonna spordistrateegia koostamist
Täna, 14.aprillil asus Lääne-Virumaa spordiümarlaud Vinni spordikompleksis välja töötama maakonna spordistrateegiat aastani 2010 Serton Consulting OÜ juhataja ja konsultant Pille Kokka juhendamisel.

"Kui nõukogude ajal juhiti sporti ühest kohast, siis tänapäeval on spordielu korraldamisega tegelevaid võimukeskusi hulgaliselt ning otstarbekas on need kõik ühise strateegia-vankri ette rakendada," ütles strateegia töögrupi töös osalenud Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann.

Pille Kokka sõnul on strateegia küsimus sellest, kuidas viia organisatsioon sealt, kus ta on, sinna, kuhu tahetakse jõuda. Mart Siimann nentis, et on strateegia koostajate valida, millised eesmärke seada: kas võtta eesmärgiks rajada veekeskus või eelistada jalgrattateede ehitamist. Teisisõnu, kui paljudele ja kellele sportimisvõimalust pakkuda. "Soomes kasutab jäähalle vaid 1% elanikest ja ujulaid 3%, kuid liikumis- ja jalgrattateid 47% elanikest. Tavainimene, eriti noor inimene ei lähe ujulasse või spordisaali, sest ta häbeneb oma keha või tal puudub moodne spordivarustus. Esmalt lähevad need inimesed metsarajale," ütles Mart Siimann.

"Kuigi maavalitsused on eelmisest aastast Siseministeeriumi alluvuses, on Siseministeerium ja Kultuuriministeerium sõlminud halduslepingu, milles nähakse ette maavalitsuse suuremat osa maakonna spordielu koordineerimisel. Seetõttu muutub spordi koordineerimine ka maavalitsuse tasandil tõsisemaks," ütles maavanem Urmas Tamm. "Edasiliikumiseks kulub vähem vaeva, kui kõik tõmbavad vankrit ühes suunas. Seni on maakonna spordielu edendamisel olnud jõud killustatud, strateegia aitab saavutada üksmeelt, jagada rollid ja vastutuse maavalitsuse, kohalike omavalitsuste ja spordiliidu vahel."

Töögrupi poolt väljatöötatud Lääne-Virumaa spordistrateegia missioon kõlab järgmiselt: Lääne-Virumaal väärtustatakse sporti kõikidel tasanditel, luues materiaalsed ja finantstingimused, mis lubavad vaadata kindlalt tulevikku nii harrastajatel, sportlastel kui ka nende juhendajatel, et väärikalt esindada Lääne-Virumaad kui oma kodukohta.

Tööpäeva lõpuks jõudis töögrupp välja töötada ka strateegia visiooni põhipunktid, strateegilised ja taktikalised eesmärgid. Järgmine kord tuleb töögrupp kokku maikuu alguses.

Hilje Pakkanen
14 Aprill 2005
  Kommentaarid