Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Nõmme valitsuse liige leiab, et riigikogu ei suuda mõjutada Tartu rahu kehtivust

"Okupatsiooni tegelik lõpetamine Eesti Vabariigi maa-alal sõltub meie praeguste ja eelkõige tulevaste põlvkondade enamuse tahtest ning jõupingutustest. Ülekohtuga ei tohi kunagi leppida," märgib Eesti Vabariigi järjepidevust hoidva valitsuse liige Ahti Mänd.

Eesti 1938. aasta põhiseadusele tugineva ja Eesti järjepidevust edasikandva valitsuse (nn Nõmme valitsuse) seisukoht on, et 20.augustil 1991 loodi Eestis Vene tankide otsese ähvarduse kaasabil ENSV-st tulenev riik, mille põhiseadus võeti Venemaa jätkuva okupatsiooni ja kolonisatsiooni tingimustes vastu aastal 1992.

1991-1992 moodustatud riik usurpeeris Eesti Vabariigi nimetuse ja sümbolid, kuid ei saanud olematuks muuta 1918. aastal sündinud ja tänini 1938. aasta põhiseadusele tuginevat de jure eksisteerivat Eesti Vabariiki.

"Samuti ei saa taolistelt jõupositsioonidelt loodud riik põhimõtteliselt tagada 1992. aasta põhiseaduse preambulas lubatud eesti rahvuse ja kultuuri säilimist läbi aegade," leiab Mänd ning sedastab, et vaatamata Eesti NSV-st pärit riigi võtmisele NATO-sse ja Euroopa Liitu kestab Venemaa okupatsioon Eesti Vabariigis edasi - poolel Petserimaal ja Narva tagusel alal avalikult, ülejäänud territooriumil aga varjatud kujul - N Liidu õigusjärglase Venemaa kodanike kaudu.

"NATO ja Euroopa Liit ei kaitse Eestit Venemaa diktaadi eest, pigem vastupidi. 18.mail 2005 kirjutas selle riigi välisminister alla piirileppele Venemaaga ENSV piiri alusel, mille riigikogu 20. juunil ratifitseeris. Sellega ignoreeriti enamiku Eesti Vabariigi kodanike tahet," lisab Mänd.

Ülaltoodust põhjal kinnitab valitsuse liige Ahti Mänd, et ükskõik milliseid formuleeringuid rahva eksitamiseks ka välja mõeldakse, ei asenda ega muuda sõlmitav piirilepe Venemaaga 1920. aastal sõlmitud Tartu rahulepingut. 1918. aastal sündinud ja 1938. aasta põhiseadusele tugineva de jure eksisteeriva Eesti Vabariigi riigipiir on endiselt määratud kehtiva Tartu rahulepinguga.

Eesti valitsuses on alates 1944. aastast Peaministrid Presidendi ülesandeis olnud Jüri Uluots, August Rei, Aleksander Warma, Tõnis Kint ja Heinrich Mark. Nõmme valitsuse koduleht www.hot.ee/nommevalitsus märgib, et Marki riigireetmise järel astus 15.septembril 1992 Peaministrina Presidendi ülesandeisse Mihkel Mathiesen, kes oli juba Tõnis Kinti kabineti teedeminister ja Heinrich Marki kabinetis ainus, kes ei murdnud valitsusliikme püha tõotust jääda ustavaks Eesti Vabariigile ja selle põhiseaduslikule korrale.


SI teadete arhiiv: http://www.hot.ee/teadmiseks
04 Juuli 2005
  Kommentaarid