Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mihkelson: Venemaa tahab tõmmata piiri Eesti ja EL-i vahele
Mihkelson: Venemaa tahab tõmmata piiri Eesti ja EL-i vaheleRes Publicasse kuuluva riigikogu väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoni sõnul tahab Venemaa tõmmata piiri Eesti ning Euroopa Liidu ja NATO vahele, kirjutas Postimees.

“Kui Venemaa on ise ebamugavas olukorras, püüab ta tõmmata piiri meie ja euroliidu või NATO keskele, väites, et mingid probleemid on vaid Moskva ja Balti riikide vaheline küsimus ning teistel pole nendega asja,” ütles Mihkelson ajalehele.

Ta märkis, et kui Venemaa tahab Balti riike survestada, näiteks tagudes inimõiguste trummi, siis apelleerib ta Brüsselile, et vaadake, keda te enda hulka võtsite ja nüüd peate “nende baltlaste” eest ka vastutama.
Venemaa välisministeeriumi esindaja Aleksandr Jakovenko ütles teisipäeval intervjuus Eesti Televisioonile, et ta ei näe mingit vajadust kaasata Euroopa Liitu vahendajaks Eesti ja Venemaa vahelisele piirileppe ratifitseerimise tülile.

27. juunil teatas Venemaa, et võtab oma allkirja 18. mail sõlmitud piirilepingutelt tagasi, väites, et riigikogus leppe ratifitseerimisele lisatud viide Tartu rahulepingule annab võimaluse tulevikus esitada Moskvale territoriaalseid nõudmisi. BNS
14 Juuli 2005
  Kommentaarid