Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ansip: Eesti ja Briti nägemus EL-i tulevikust kattub
Peaminister Andrus Ansip ja Suurbritannia Euroopa asjade minister Douglas Alexander kinnitasid teisipäeval ühist nägemust Euroopa Liidu tulevikust; samuti väljendas Alexander toetust Eestile piirilepingute küsimuses.

Alexander tervitas Eesti ja Venemaa vaheliste piirilepingute ratifitseerimist Eestis ning märkis, et nii Eesti partnerriigid kui Suurbritannia euroliidu eesistujamaana loodavad, et Venemaa alustab ka omapoolset ratifitseerimisprotseduuri.

“Kõik on huvitatud, et EL-il oleks rahvusvaheliselt tunnustatud piir. Loodame, et ülejäänud takistused saavad ületatud,” ütles ta Eesti Televisiooni uudistesaatele “Aktuaalne kaamera”.
Ministrid kinnitasid kohtumisel, et mõlema riigi eesmärk on tõsta euroliidu konkurentsivõimet. Nad märkisidn, et kui EL tahab olla jõukas, peab tal olema tugev majandus, mis suudab konkureerida ülejäänud maailmaga, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo BNS-ile. Ansipi hinnangul tuleks seetõttu igati toetada teadus- ja arendustegevust ning innovatsioonipoliitikat. “Konkurentsis Ameerika Ühendriikide ja Aasiaga määravad edu uudsed tehnoloogilised lahendused,” ütles ta. BNS
13 Juuli 2005
  Kommentaarid