Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Robert Antropov esitas reedel lahkumisavalduse

Politseipeadirektor Robert Antropov esitas reedel siseminister Kalle Laanetile lahkumisvalduse.

Laanet teeb otsuse lahkumisavalduse rahuldamise või politseipeadirektori ametis jätkamise kohta pärast siseministeeriumis algatatud distsiplinaarjuurdluse tulemuste saamist hiljemalt järgmise nädala kolmapäeval, teatas ministeeriumi esindaja.

Antropov kinnitas, et ta on jätkuvalt seda meelt, et kasutades ametisõidukit teenistusväliselt, täitis ta kõiki sellisel puhul kehtivaid seadusi ja reegleid. "Samas annan endale aru, et avalikkuse õiglustunnet on riivatud," ütles ta.

"Olen politseipeadirektorina teinud kaks aastat tööd selle nimel, et parandada politsei usaldusväärsust ja kodanike õiguskindlust. Ma ei taha lasta viimastel päevadel ajakirjanduses kajastatul laieneda oma meeskonnale ega politsei mainele tervikuna," lisas Antropov.

Peadirektor andis TV-3 uudistes mõista, et avaldust esitama ajendasid ka valitsusjuht Andrus Ansipi ja siseministri seisukohavõtud.

Antropov kinnitas, et kui Laanet avalduse rahuldab, ei kavatse ta enam politseisüsteemis jätkata.

Laanet andis neljapäeval siseministeeriumi siseauditi osakonnale korralduse algatada distsiplinaarjuurdlus politseipeadirektori suhtes, et selgitada 19. juunil julgestuspolitsei auto teenistusväliselt kasutamise asjaolusid.

Siseminister ütles Eesti Raadiole, et avalduses soovib Antropov end vabastada alates 1. augustist.

(BNSi uudise refereering)

16 Juuli 2005
  Kommentaarid