Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jaan Õunapuu: koolihoonete renoveerimiseks eraldatud riiklik investeeringuabi ei ole oma otstarvet täitnud
Regionaalminister Jaan Õunapuu saatis täna, 4.augustil, maavanematele kirja, kus ta palub 1.septembriks esitada maakondade koolivõrgu täpsustatud arengukava, mis sisaldab renoveerimist vajavate munitsipaalkoolide pingereastatud loetelu. Täpsustuste eesmärk on suurema regionaalse tasakaalu saavutamine riikliku investeeringuabi eraldamisel.

Regionaalminister Jaan Õunapuu sõnul ei ole 2004. aasta lisaeelarvega koolihoonete renoveerimiseks ja ehitamiseks eraldatud raha regionaalpoliitiliselt oma otstarvet täitnud.

2004. aasta lisaeelarvega suurendati Riigi Kinnisvara AS-i aktsiakapitali 600 miljoni krooni võrra eesmärgiga finantseerida koolihoonete renoveerimist ja ehitamist. Riigi Kinnisvara AS on tänaseks sõlminud lepingud kaheksa kooliga kogusummas 183 255 069 krooni, millest 2/3 on eraldatud linnakoolidele. Lepingud on sõlmitud kahe Tallinna ja kahe Tartu kooliga, samuti Rakvere, Lohusalu, Sillaotsa ja Märjamaa kooliga.

"Üldharidus peab kõikjal Eestis olema kindlustatud, riik ja kohalikud omavalitsused peavad ülal pidama vajalikul arvul kvaliteetset haridust võimaldavaid õppeasutusi. Vastavalt koalitsioonilepingule on vajalik rakendada maakondlikele koolivõrgu arengukavadele tuginevat ja regionaalselt tasakaalustatud riiklikku investeeringuabi, et anda kooliinvesteeringuteks võimalus ka neile omavalitsustele, kelle eelarve ei võimalda Riigi Kinnisvara AS-iga lepinguid sõlmida, "ütles Jaan Õunapuu.

VNL-Online
04 August 2005
  Kommentaarid