Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

EASi juhatajana jätkab Alar Kolk
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu otsustas oma tänasel korralisel koosolekul rahuldada EASi juhatuse esimehe Tea Varraku tagasiastumispalve seoses tema tööleasumisega rahandusministeeriumisse abiministri ametikohale. EASi juhatajana jätkab senine juhatuse liige Alar Kolk.

EASi nõukogu esimehe Olev Raju sõnul vajab EASi juhtimine lisajõudusid. "EASi juhatus vajab kindlasti lisajõudude kaasamist, sest töömaht on suur. Juhatuse laiendamise küsimus otsustatakse järgmisel nõukogu koosolekul septembris," ütles Raju.

Alar Kolk (31) on lõpetanud 1999. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonna bakalaureuseõppe, 2004. aastal sai ta Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnast magistrikraadi. Ta on ennast erialaselt täiendanud ka Rootsis Linnköpingi Ülikoolis ja Soomes Lappenranta Tehnoloogia Ülikoolis ja Helsinki Kõrgemas Ärikoolis. EASi juhatuse liige on Alar Kolk alates 2002. aastast.

Nõukogu kinnitas oma koosolekul ka uue 2005. aasta eelarve, mille maht suurenes ligi 400 miljoni krooni võrra. See suurenemine sai võimalikuks tänu juuli lõpus kehtima hakanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning EASi vahelisele lepingule, mis lubab EASil võtta rahalisi kohustusi suuremas mahus kui ühe eelarveaasta vahendite ulatuses. Täiendav, 2006. aasta vahenditest tulenev raha suunatakse peamiselt turismi, ekspordi ja infrastruktuuri toetusteks.

Nõukogu otsustas rahuldada ka Kohtla-Järve linna endiste tööstusalade taaskasutusele võtmise projekti taotluse. Nõukogu otsustas oma reservi vahenditest rahastada seda projekti ligi kolme miljoni krooniga.

Nõukogu otsustas samuti suurendada nõustamistoetuste programmi mahtu nelja miljoni krooni võrra, sest ettevõtjate huvi selles programmis osalemise vastu on suur.

VNL Online
25 August 2005
  Kommentaarid