Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei soovib kõigile koolilastele "Ohutut kooliteed!"
Esimestel koolinädalatel paneb Rakvere politseiosakond senisest enam teedele ja tänavatele välja politseinikke, kes jälgivad erinevaid liiklussõlmesid ning patrullivad õppeasutuste lähedal.

Peale suvepuhkust ei oska paljud koolilapsed ja eriti algklasside lapsed adekvaatselt hinnata liiklusest tulenevaid riske. Selleks, et esimene koolipäev ja ka järgnevad koolinädalad sujuksid õpilastele liikluses turvaliselt ning ohutult, paneb Rakvere politseiosakond teedele ja tänavatele senisest enam politseipatrulle välja.

"Õnneks on viimastel aastatel Lääne-Virumaal kooliaasta algused möödunud suuremate õnnetusteta. Loodame, et see saab ka see aasta nii olema. Lapsevanemad, kes on ettevalmistusi teinud lapse kooliminekuks, peaksid nüüd kindlasti hea seisma selle eest, et lapse koolitee kulgeks ohutult", ütles Rakvere korrakaitsetalituse komissar Jüri Linask.

Samuti juhib Linask tähelepanu sellele, et liikluskorraldus võib nii mõneski kohas muutunud olla võrreldes kevadega. Mõistlik oleks lapsega enne kooli algust koolitee läbi käija ja tutvuda erinevate liiklusoludega. Sõiduteed peab üldjuhul ületama ülekäigurada kasutades ja veenduma, et juht on ikka eelnevalt märganud jalakäijat. Eriti tähelepanelik peab olema ülekäigurajal, kui pärisuunavööndis on kaks või enam rada. Ühel sõidurajal võib sõiduk seisma jääda, kuid nagu liikluses tihti on näha, kipub nii mõnigi sõidukijuht naaberrajal mööduma. Sellist situatsiooni hindab Linask ülekäigurajal kõige ohtlikumaks.

Autojuhid peaksid kooliaasta alguses arvestama, et väike koolilaps ei oska vaadelda liiklust, näha ohtlikuks muutuda võivat sõidukit või hinnata selle sõidukiirust. Lastele on väga iseloomulik üle tee jooksmine. Väga ohtlik on lapse teele kiirustamine tee ääres seisvate sõidukite varjust, sest sõidukijuht ei näe autost kasvult pisikest last. Liiklusõnnetuste vältimiseks tuleb last igal juhul harjutada enne sõiduteele astumist seisma jääda ning veenduda, et pole lähenemas sõidukeid, mis ei jõuaks peatuda.

"Veel peaks meeles pidama, et õhtud pimenevad sügisel kiiresti ja taas muutub aktuaalseks helkurite kasutamine. Õnneks on lapsed selles suhtes tähelepanelikud ja tuletavad isegi vanematele helkurite vajadusest meelde", lausus Linask

1.septembril saavad lapsed politseiga kohtuda Rakvere Noorte Kommertskoja poolt korraldataval huvimessil, mis toimub Rakvere spordihoones algusega kell 13.00. Politseiboksis toimub arvutimängu "Siia-sinna läbi linna" võistlusmängimine aja peale. Osavõtjatele jagatakse kleepse, voldikuid ja komme. Tublimaid premeeritakse auhindadega.

Septembrikuu jooksul külastavad Rakvere politseiosakonna noorsoopolitseinikud Lääne-Virumaa koolide esimese klassi õpilasi ning jagavad väikestele koolijütsidele kingituseks Liiklusaabitsa.

Politsei / VNL-Online
29 August 2005
  Kommentaarid