Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Poliitilised välireklaamid peavad kaduma

Vastavalt Riigikogu varasuvisele otsusele peaksid tänasest kaduma tänavatelt poliitilised valmisreklaamid. Kohalike omavalitsuste valimisteni jääb 35 päeva.

Riigikogu keelustas poliitilise välireklaami aktiivse valimisagitatsiooni perioodil 9. juuni otsusega. Seaduse poolt oli 53 ja vastu 39 Riigikogu saadikut.

Õiguskantsler Allar Jõks tegi läinud nädalal Riigikogule ettepaneku vaadata läbi suvel kehtestatud poliitilise reklaami piirangud, sest tema hinnangul ei ole valimiseelse poliitilise reklaami täielik keelamine kooskõlas põhiseadusega. 

Õiguskantsler lähtus oma pöördumises Riigikogu poole eesmärgist saavutada järgmiste Riigikogu valimiste eel olukord, kus kõigi erakondade valimisreklaam oleks võrdses mahus ja maksumuses.

Täitunud ei ole ka reklaamide keelustajate soov, et poliitreklaame tänavatel näha ei oleks. Reformierakond ja Keskerakond tõid oma valimisiplakatid välja juba juuli lõpus ning eeldatavasti ei vähene ka reklaamikampaaniate maht, sest erakonnad panevad suuremat rõhku telereklaamidele. Ajakirjanduse väitel kulub suurematel erakondadel omavalitsuste valimiskampaaniaks ligi 40 miljonit krooni.

ETV

11 September 2005
  Kommentaarid