Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eestil pole RailBaltica projekti eeluuringute suhtes poliitilisi eelistusi
Minister Edgar Savisaare tänasel kohtumisel projekti Rail Baltica koordinaatori Pavel Telickaga tulid muuhulgas kõne alla kavandatavad eeluuringud. Ministri sõnul pole Eestil nende suhtes poliitilisi eelistusi, vaid ollakse huvitatud võimalikult objektiivsest ja kõiki tähtsamaid mõjureid hõlmavast ekspertiisist.

Ministeeriumis toimunud kohtumise käigus tutvustas Euroopa Komisjoni poolt Rail Baltica koordinaatoriks määratud Pavel Telicka Balti riike, Poolat ja ilmselt ka Soomet hõlmava raudteeprojekti arendamise rahvusvahelise koordinatsiooni tööprogrammi, andis ülevaate kohtumistest teiste asjaosaliste riikide esindajatega ja tundis huvi, kas Eestil on peatselt algavate eeluuringute osas ka poliitilisi eelistusi.

Minister Savisaar kinnitas, et Eesti on huvitatud võimalikult objektiivsest uuringust, milles arvestataks nii keskkonnamõjusid ja asustust kui ka tehnilisi parameetreid. Samas avaldas Savisaar veendumust, et antud projekti ellurakendamise teel pole tõsiseid takistusi, kuna hiljuti jõustunud kinnisasja sundvõõrandamise seadus lihtsustab tunduvalt maaomanikega tekkida võivaid vaidlusi. Samuti toetab Eesti igati transporditeenuste turu liberaliseerimist.

Minister Savisaare sõnul parandab kavandatav raudteeühendus Balti riikide vahelist suhtlemist, edendab meie integratsiooni Euroopasse ja kiirendab veelgi majanduskasvu.

Rail Baltica on nimetatud Euroopa Liidu (EL) prioriteetsete projektide nimekirja ning selles on mainitud ära ka lõik Tallinn-Helsingi. Ülejäänud projekt peaks kulgema marsruudil Tallinn-Riia-Kaunas-Varssavi. Pavel Telicka sõnul on uuringuid teostama asuv konsortsium välja valitud. Leping temaga kirjutatakse alla 1. novembril ning kohe algab ka töö, mille 85% kuludest kaetakse ELi Ühtekuuluvusfondi rahadest.

Ministeeriumi poolt osalesid kohtumisel veel transpordi ja transiidi teenidamise asekantsler Andres Tint, Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Helle-Helena Puusepp, teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter, nõunik Anti Moppel, Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö talituse juhataja Evelin Kuuse ning välisvahendite osakonna juhataja asetäitja Tõnis Laks.


Allan Kasesalu
26 September 2005
  Kommentaarid